19.01.2018

Nowa aplikacja edukacyjna Fundacji Orange już dostępna!

Jak w atrakcyjny sposób przekazać dzieciom najbardziej istotne informacje o cyfrowym świecie oraz o tym jak poruszać się w nim bezpiecznie? Z pomocą przychodzi MegaMisja z Psotnikiem – nowa bezpłatna aplikacja Fundacji Orange.

Czym jest aplikacja?

Aplikacja MegaMisja z Postnikiem Fundacji Orange to całkowicie nowe podejście do edukacji. Została stworzona w taki sposób, aby z jednej strony była interesująca i wciągająca, z drugiej zaś stanowiła bazę do dobywania ważnych i potrzebnych wiadomości o cyfrowym świecie.

Czego uczy?

Dzięki niej, dzieci w prosty i przyjazny sposób dowiedzą się jak weryfikować informacje, czym są prawa autorskie, co jest reklamą, a co kampanią społeczną. Poznają również podstawy bezpiecznego poruszania po sieci. Obszarów tematycznych jest aż 11 – wszystkie ukryte na mapie cyfrowego świata. Zabawie i nauce towarzyszy wesoła sztuczna inteligencja o imieniu Psotnik, którego można karmić, głaskać, myć czy ubierać za zdobyte podczas nauki punkty.

Jak zadbać o to, aby dzieci nie spędzały zbyt dużo czasu przed tabletem?

Aplikacja została wzbogacona o mechanizm, dzięki któremu sam Psotnik powie dziecku, że należy odpocząć. Dzieje się to po wyczerpaniu ustalonego limitu tj. 30 min, pojawiają się też następne  komunikaty – po upływie kolejnych 20 min.

Czy dzieci poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami same?

Większość zadań dzieci będą w stanie wykonać samodzielnie. Jednak jednym z celów tego narzędzia było to, żeby stało się pretekstem do wspólnego spędzania czasu wraz z rodzicem, stąd znalazł się w nim quiz z trudniejszymi pytaniami. Tu niezbędna będzie pomoc dorosłego, który wspólnie z dzieckiem poszuka informacji.  

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i można ją pobrać na iOS – tutaj i Android – tutaj.

___

Fot: Makoweczki.pl