15.06.2020

Wyniki rekrutacji 2020 – od września 150 szkół wyruszy w swoją MegaMisję!

Zakończyliśmy ocenę zgłoszeń nadesłanych do piątej edycji programu edukacyjnego skierowanego do szkół podstawowych – MegaMisji. Od nowego roku szkolnego zwycięskie 150 placówek będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych korzystania z nowych technologii.

Program MegaMisja Fundacji Orange dotychczas trafił do 950 szkół. Podczas jego trwania nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy pracujący w świetlicach szkolnych na swoich zajęciach pomagają uczniom rozwijać kompetencje medialne oraz cyfrowe. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 uczestniczą w cyklu zajęć, który ma formę fabularnej bajki. Przez zabawę uczą się:

  • jak korzystać z nowych technologii w sposób bezpieczny;
  • jak weryfikować źródła informacji;
  • jak chronić swoją prywatność;
  • jak przestrzegać praw autorskich;
  • jak tworzyć i prezentować własne dzieła.

W czasach zdalnej nauki i pracy, technologie zagościły w życiu wielu z nas na niespotykaną dotąd skalę. Dlatego dziś, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest pokazanie dzieciom, w jaki sposób można z nich korzystać, jak mogą rozwijać czy pomagać w nauce. Dzięki przygotowanym scenariuszom, platformie internetowej, kolejne 150 nauczycieli wspólnie ze swoimi uczniami wyruszy w edukacyjną przygodę. Jestem przekonany, że będzie ona pełna twórczej zabawy i współpracy w grupie. Bo wbrew pozorom dzieci na zajęciach MegaMisji nie są przylepione do ekranów komputerów czy tabletów. Ponadto, chciałbym szczególnie podziękować wszystkim nauczycielom, którzy pomimo czasu pandemii przesłali swoje zgłoszenie – mówi Krzysztof Kosiński, koordynator programu z Fundacji Orange.

W czasie MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne, dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Do programu przyjęliśmy 150 szkół. Na listę rezerwową wpisaliśmy 40 placówek. Wciąż mają one szansę na wzięcie udziału w programie. Zgodnie z regulaminem, gdy zrezygnuje któraś ze szkół znajdujących się na liście rankingowej, zaprosimy szkoły z listy rezerwowej.

Lista Rankingowa

Lista Rezerwowa

Wszystkie szkoły, którym nie udało się dostać do programu, mogą korzystać z platformy Otwarta MegaMisja, na której znajdują się wszystkie materiały edukacyjne.

Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Krzysztofa Kosińskiego z Fundacji Orange w składzie:
dr hab. Anna Mierzecka z Uniwersytetu Warszawskiego, Agnieszka Beśka – Zasadowska, trenerka, coach, nauczyciel konsultant, Michał Pabian – Fundacja Gerere oraz Karolina Kochlewska – Fundacji Gerere