20.06.2023

Wyniki rekrutacji 2023 – kto po wakacjach weźmie udział w MegaMisji?

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia do programu edukacyjnego MegaMisja. Zakończyliśmy ich ocenę. Zwycięskie 140 placówek od nowego roku szkolnego zrealizuje zajęcia, które przybliżą najmłodszym rozsądne korzystanie z nowych technologii.

Do tej pory program MegaMisja Fundacji Orange objął 1440 szkół. Podczas zajęć nauczyciele i nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawczynie i wychowawcy pracujący w świetlicach pomagają uczniom i uczennicom rozwijać kompetencje medialne, cyfrowe i informacyjne. Najmłodsi uczniowie z klas 1-3 uczestniczą w cyklu zajęć, który ma formę fabularnej bajki. Przez zabawę uczą się:

 

jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii;

jak weryfikować źródła informacji;

jak chronić swoją prywatność;

jak przestrzegać praw autorskich;

jak tworzyć i prezentować własne dzieła.

 

Cieszy nas, że do programu dołączyło 140 nauczycielek i nauczycieli, którzy już od września wraz ze swoimi uczniami i uczennicami wyruszą w edukacyjną przygodę, jaką jest MegaMisja. Dzięki gotowym scenariuszom oraz platformie internetowej będzie ciekawie, twórczo i nie zabraknie okazji do współpracy w grupie. Dziękuję serdecznie wszystkim nauczycielom i nauczycielkom, którzy nadesłali swoje zgłoszenie – mówi Izabela Kręgiel, koordynatorka programu z Fundacji Orange.

W trakcie realizacji MegaMisji dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Izabeli Kręgiel z Fundacji Orange w składzie:

dr hab. Anna Mierzecka

Emilia Gromadowska

Michał Pabian

Izabela Kręgiel

 

Do programu na rok szkolny 2023/2024 zaprosiliśmy 140 szkół.

Lista Rankingowa

Wszystkie szkoły, którym nie udało się dostać do programu, mogą korzystać z platformy Otwarta MegaMisja, na której znajdują się scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne.