O Fundacji Orange

Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy angażujemy najmłodszych do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i technologii. W ten sposób zyskują liczne kompetencje, w tym kompetencje cyfrowe.

Od lat realizujemy autorskie programy oraz tworzymy materiały edukacyjne oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami w danej dziedzinie, takie jak: kurs Bezpiecznie Tu i Tam, Pracownie Orange. W nasze działania jako wolontariusze włączają się pracownicy Orange.

Nasza Fundacja została powołana w 2005 roku przez Orange Polska S. A. do realizacji celów społecznie użytecznych. Do tej pory blisko 3 miliony dzieci i młodzieży dowiedziało się jak korzystać z internetu i technologii w sposób bezpieczny i pożyteczny.
W 2015 roku uruchomiliśmy program edukacji cyfrowej MegaMisja dla szkół i świetlic szkolnych, od 2016 prowadzimy naukę programowania dla klas IV-VIII w ramach programu #SuperKoderzy.
W 2019 uruchomiliśmy platformę Otwarta MegaMisja, z której mogą korzystać wszystkie szkoły.

Facebook
IMG_2950 (1)Krzysiek

Krzysztof Kosiński

Koordynator Programu MegaMisja

E-mail: Krzysztof.Kosinski@orange.com