O Fundacji Orange

Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy angażujemy najmłodszych do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i technologii. W ten sposób zyskują liczne kompetencje, w tym kompetencje cyfrowe.

Od lat realizujemy autorskie programy oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami w danej dziedzinie, takie jak: Bezpiecznie Tu i Tam, Pracownie Orange. W nasze programy jako wolontariusze włączają się pracownicy Orange.

Nasza Fundacja została powołana w 2005 roku przez Orange Polska S. A. do realizacji celów społecznie użytecznych. Do tej pory nauczyła 450 tys. dzieci i młodzieży jak korzystać z internetu i technologii w sposób bezpieczny i pożyteczny.
W 2015 roku uruchomiśmy program edukacji cyfrowej MegaMisja dla szkół i świetlic szkolnych, a od 2016 prowadzimy naukę programowania dla klas IV-VI w ramach programu #SuperKoderzy.

Facebook

Dla mediów

31.03.2016

Fundacja Orange pomoże świetlicom szkolnym poprzez program MegaMisja

Większość rodziców twierdzi, że internet i technologie są szansą na ciekawszą edukację ich dzieci. 80 proc. uznaje szkolne świetlice za właściwe miejsce do tego, aby uczyć najmłodszych bezpiecznego korzystania z nowych mediów – wynika z sondażu MillwardBrown dla Fundacji Orange. Do 29 kwietnia szkoły mogą zgłaszać się do programu MegaMisja, w ramach którego poprowadzą w świetlicach zajęcia edukacji cyfrowej przy wsparciu Fundacji.

pobierz całą notkę

27.10.2015

Szkolne świetlice na starcie MegaMisji

50 szkół podstawowych z całej Polski zakwalifikowało się do programu MegaMisja Fundacji Orange. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i rozpoczynają realizację cyklu zajęć, które przygotują uczniów do bezpiecznego korzystania z Internetu. To pierwsza kompleksowa inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach szkolnych. Wspiera ją autor bestsellerowych książek dla dzieci – Grzegorz Kasdepke.

pobierz całą notkę

29.09.2015

Rusza MegaMisja Fundacji Orange w szkolnych świetlicach

Wystartował program MegaMisja na rzecz świetlic szkolnych. Celem Fundacji Orange jest wzbogacenie ich oferty oraz wsparcie dzieci w rozwoju umiejętności cyfrowych. Jest to pierwsza kompleksowa, ogólnopolska inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach. Opiera się na mechanizmie grywalizacji. Weźmie w niej udział ok. 300 szkół.

pobierz całą notkę
IMG_2950 (1)Krzysiek

Krzysztof Kosiński

Koordynator Programu MegaMisja

tel.: (+48) 22 527 40 18

E-mail: Krzysztof.Kosinski@orange.com