Informacje ogólne

Do programu MegaMisja mogą zgłaszać się szkoły podstawowe publiczne lub niepubliczne o uprawnieniach publicznych oraz szkoły, w których działają świetlice szkolne dla dzieci w wieku 6-10 lat. Szkoła powinna dysponować przynajmniej jednym komputerem z dostępem do internetu i rzutnika lub tablicy multimedialnej oraz wi-fi. Przydatne będą też głośniki.

Nabór zgłoszeń do edycji 2021/2022 trwa od 8. kwietnia do 10. maja 2021 r. do godz. 17:00 poprzez formularz, do którego trzeba dołączyć pracę konkursową – cyfrową opowieść. Może być ona wykonana dowolną techniką (kolaż zdjęć, prezentacja, inna), a jej celem jest przekonanie Organizatora do zakwalifikowania Szkoły do programu. Zadanie polega na zaproszeniu MegaMisji do Waszej szkoły poprzez cyfrową opowieść (historyjkę) o dowolnej tematyce, wykonaną za pomocą smartfona/tabletu/aparatu cyfrowego/komputera.

Zgłoszenia może dokonać nauczyciel, wychowawca świetlicy, który chce być Liderem projektu na terenie szkoły za zgodą jej dyrekcji. W roku szkolnym 2021/2022 zapraszamy 140 szkół, listę zwycięzców ogłosimy do 10. czerwca 2021 r. Wybrane szkoły rozpoczną udział w bezpłatnym programie we wrześniu 2021 roku.

Regulamin programu MegaMisja i proces rekrutacji

Pobierz regulamin

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w programie?

  1. Zapoznaj się z informacjami o programie oraz regulaminem
  2. Uzyskaj zgodę dyrekcji na udział w programie
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
  4. Dodaj pracę konkursową do formularza
  5. Prześlij formularz zgłoszeniowy
  6. Gotowe! Potwierdzenie wysłania zgłoszenia dostaniesz na maila

Co to jest praca konkursowa?

Praca konkursowa to zadanie rekrutacyjne. Od tego jak zostanie wykonana, zależy to czy szkoła dostanie się do programu. Zadanie polega na zaproszeniu MegaMisji do Twojej szkoły. Wykonaj ją zdalnie razem ze swoimi uczniami. Podczas oceniania pracy konkursowej komisja weźmie pod uwagę:

  • atrakcyjności przekazu (pomysł) – zadbaj o to, aby praca konkursowa była ciekawa i oryginalna.
  • wykorzystanie kompetencji cyfrowych i narzędzi – zaproszenie przygotuj w formie cyfrowej, podczas pracy z uczniami online. W praktyce praca konkursowa może być np. w postaci kolażu prac dzieci, historyjki czy też komiksu (forma zależy od Waszej wyobraźni). Upewnij się, że program, w którym ją przygotowujesz daje możliwość zapisania pliku jako: avi, fla, doc, docx, gif, pdf, mp4,mp3, movi, zip, wav, wave, rar, ppt, pps, png, pdf, jpg, jpeg, mov ,img, m4a, mpeg, pptx, wma, wmv.
  • zaangażowanie dzieci – uczniowie powinni uczestniczyć w przygotowywaniu pracy konkursowej Zadbaj o to, aby udział uczniów był widoczny, tym samym oczywisty dla komisji konkursowej.

Jak dowiem się o wynikach rekrutacji?

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie www.megamisja.pl do 10 czerwca 2021. Również do każdego lidera (nauczyciela zgłaszającego szkołę) zostanie wysłany mail z informacją czy szkoła dostała się do programu, jest na liście rezerwowej czy nie została przyjęta.