Wspierają nas

W trosce o jak najwyższą jakość programu współpracujemy z Partnerami oraz Honorowymi Ambasadorami.

Patroni honorowi

Partnerzy merytoryczni

Fundacja Gerere

Gerere jest pierwszą w Polsce fundacją specjalizującą się we wdrażaniu grywalizacji w projektach społecznych. Ulepszamy istniejące procesy motywacyjne przy pomocy mechanizmów znanych z gier sprawiając, że nuda ustępuje miejsca zaangażowaniu. Misją fundacji jest dostarczanie realnej zmiany w zachowaniu ludzi, która pomaga osiągnąć znacznie wyższe cele. Gerere odpowiedzialna jest za zaprojektowanie systemu grywalizacyjnego MegaMisji, a także czuwanie nad przebiegiem grywalizacji.

Fundacja Nowoczesna Polska

Dba o ochronę wolności słowa i komunikacji, szczególnie w mediach cyfrowych. Dla Fundacji ważny jest swobodny dostęp do wolnej kultury, korzystania z informacji i domeny publicznej. To tutaj powstają narzędzia dostępu do wolnych dóbr kultury, programy edukacji medialnej oraz prawo do uczestnictwa w kulturze. W programie MegaMisja Fundacja odpowiada za opracowanie scenariuszy zajęć dla dzieci i nauczycieli oraz wsparcie merytoryczne w tworzeniu treści edukacyjnych opartych m.in. o katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych.

Uniwersytet Warszawski

Działające w jego strukturze Laboratorium Badań Medioznawczych UW i Centrum Analiz Medialnych UW to innowacyjne, zaawansowane technologicznie pracownie naukowo-badawcze. Poza najnowocześniejszym sprzętem posiada interdyscyplinarny zespół specjalistów – kilkunastu medioznawców, językoznawców, psychologów, socjologów, ludologów, informatologów, politologów i statystyków.

Patroni

Patroni medialni

Wykonawca technologiczny

Great Interactive

Great Interactive to zespół ponad 20 specjalistów z zakresu nowych technologii oraz kreacji. Suma ich różnorodnych doświadczeń i współpraca z Fundacją Orange, pozwoliły stworzyć platformę grywalizacyjną, która w MegaMisji zachęca wychowawców świetlic i dzieci do działania.

Grzegorz Kasdepke

Honorowy Ambasador MegaMisji. Autor bestsellerowych książek dla dzieci, napisanych z niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka, ciepłym humorem i bez omijania trudnych tematów. Jak sam przyznaje, wiele pomysłów na swe książki czerpie od dzieci, z którymi rozmawia. Jest laureatem wielu nagród. Wśród nich Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Kacperida – opowiadania dla łobuzów i nie tylko”.

Coraz młodsze dzieci korzystają z technologii. Warto wspierać je w tym, by robiły to w sposób właściwy, z pożytkiem dla swojego rozwoju i zachowaniem równowagi między światem wirtualnym a realnym. Fundacja Orange kształtuje przydatne dziś umiejętności i wzbogaca ofertę świetlic, w których dzieci spędzają dziś bardzo dużo czasu – mówi.